چگونه پورت USB-C را به کامپیوتر اضافه کنیم

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

 اضافه, کردن  پورت,  USB-C به  کامپیوتر,, ترفندهای  کامپیوتر,ی

اضافه, کردن پورت, های USB-C به کامپیوتر, شخصی کار نسبتا سادهlrm;ای است

USB-C در حال تبدیل شدن به یک استاندارد برای اتصال لپتاپlrm;ها و دستگاهlrm;های موبایل است. اگر لپlrm;تاپ یا کامپیوتر, دسكتاپ شما به این پورت, مجهز نباشد، باید به فکر روش جایگزینی برای اضافه, کردن پورت های USB-C به کامپیوتر خود باشید. شما می توانید از کابل و مبدل مربوط به این کار و یا یک اسلات توسعه استاندارد PCI-E برای اضافه کردن یک کارت مجهز به این پورت های جدید استفاده کنید و یا از کیسlrm;هایی استفاده کنید که این پورت ها روی آن تعبیه شده باشد.

اضافه کردن پورت های USB-C به کامپیوتر شخصی کار نسبتا سادهlrm;ای است. شما می توانید از یک اسلات توسعه استاندارد PCI-E برای اضافه کردن یک کارت مجهز به این پورت های جدید استفاده کنید و یا از کیسlrm;هایی استفاده کنید که این پورت ها روی آن تعبیه شده است. در مورد لپlrm;تاپها موضوع کمی متفاوت است، در اینجا شما باید به سراغ مبدلlrm;های مخصوص یا کابلlrm;های تبدیل برويد.

گزینهlrm;های در دسترس برای کاربران لپlrm;تاپ

اگر لپlrm;تاپ شما به پورت USB-C مجهز نیست و شما به آن نیاز دارید، سادهlrm;ترين روش برای انجام آن یک کابل مبدل است. کابلlrm;های USB-A به USB-C (همانlrm;هایی که از کانکتور مستطیل استفاده می کنند) در انواع نری و مادگی موجود هستند. در واقع اگر دستگاه جدید شما مثل اکثر تلفنlrm;های اندروید جدید تنها از طریق USB-C متصل میlrm;شود، این احتمال وجود دارد که یک کابل C-to-A همراه آن باشد. همچنین شما می توانید این کابل را از فروشگاهlrm;های لوازم الکترونیکی تهیه کنید.

اضافه کردن پورت  USB-C به کامپیوتر, ترفندهای کامپیوتری

کابلlrm;های USB-A به USB-C در انواع نری و مادگی موجود هستند

وقتی از این کابلlrm;ها برای مواردی غیر از شارژ کردن استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که آنها را به یک پورت USB 3.0 متصل کنید. این شماره ارتباطی با نوع پورت های A و C ندارد و نشان دهنده نسخه Universal Serial Bus است و آن حروف مشخص کننده ظاهر و نوع اتصال دیجیتال یک کانکتور است. نسخه 3.0 در مقايسه با استاندارد قدیمی lrm;تر 2.0 سرعت بسیار بیشتری را ارائه می کند. پورت های 3.0 معمولا با کانکتورهای آبی رنگ ارائه می شوند تا قابل تشخیص باشند. نماد زیر نیز نشانگر یک پورت USB 3.0 است.

اضافه کردن پورت  USB-C به کامپیوتر, ترفندهای کامپیوتری

اضافه کردن پورت USB-C

تمام کابلlrm;های USB-C باید از سرعت 3.0 پشتیبانی کنند و از طرفی با پورت های 2.0 نیز سازگار هستند. بعضی از کابلlrm;های USB-C ارزان قیمت نیز هستند که تنها با استاندارد قدیمی 2.0 سازگار هستند. بنابراین در زمان خرید بررسی کنید که این کابلlrm;ها از سرعت تبادل داده بالا پشتیبانی کنند.

اضافه کردن پورت  USB-C به کامپیوتر, ترفندهای کامپیوتری

اضافه کردن پورت USB-C به کامپیوتر

گزینه بعدی برای امکان دسترسی به پورت USB-C استفاده از یک مبدل است که کاملا شبیه به همان کابل A-to-C عمل می کند، اما جمع و جور است و به گونهlrm;ای طراحی شده تا بتوانید آن را به انتهای کابلlrm;های USB-C-to-C خود متصل کنید.

مسلما اگر یک پورت USB 3.0 آزاد داشته باشید از این راهکارها برای کامپیوتر دسكتاپ خود نیز می توانید استفاده کنید. اما اگر پورت آزاد ندارید و دست به آچار هم هستید گزینهlrm;های بهتری هم وجود دارد.

گزینهlrm;های در دسترس برای کاربران دسکتاپ

طراحی کامپیوترهای دسکتاپ بسیار انعطاف پذیرتر در نظر گرفته شده است. علاوه بر امکان استفاده از کابل و مبدل معرفی شده در بالا، کاربران کامپیوترهای دسکتاپ می توانند با کارتهای جدید یا گجتlrm;های توسعه قابل نصب در شکاف درایو گزینهlrm;های بیشتری در اختیار داشته باشند.

اضافه کردن پورت  USB-C به کامپیوتر, ترفندهای کامپیوتری

اضافه کردن پورت های USB-C به کامپیوتر

از یک کارت توسعه برای اضافه کردن پورت های پشتی استفاده کنید

اگر مادربورد شما یک اسلات توسعه استاندارد PCI-E آزاد داشته باشد، شما می توانید از یک کارت توسعه برای اضافه کردن پورت های USB-C به پشت کامپیوتر خود استفاده کنید. برای این کار باید کیس خود را باز کنید و محافظ شیار اسلات توسعه را نیز از کیس جدا کنید، سپس یک کارت جدید را مستقیما به مادربورد متصل کنید.

اضافه کردن پورت  USB-C به کامپیوتر, ترفندهای کامپیوتری

اضافه کردن پورت USB-C

از یک پنل مبدل برای اضافه کردن پورت های جلویی استفاده کنید

اگر کیس شما یک شیار 3.5 اینچ (اندازه فلاپی دیسک) یا 5.25 اینچ (اندازه هارد درايو) آزاد دارد، می توانید پورت های USB-C را به جلوی کیس خود نیز اضافه کنید. در بازار پنلlrm;های مبدل 3.5 یا 5.25 وجود دارد که می توانید با قیمتهای نسبتا ارزان آنها را خریداری کنید. آنها به پورت 19/20 پین پنل جلویی روی مادربورد متصل می شوند و برای تامین برق خود از اتصال SATA مادربورد استفاده می کنند. کانکتور پنل جلویی در اغلب مادربوردهای جدید چیزی شبيه به این است:

اضافه کردن پورت  USB-C به کامپیوتر, ترفندهای کامپیوتری

موضوعی که در هنگام خرید این پنلlrm;ها باید در نظر داشته باشید این است که آنها از پورت های استاندارد USB نیز پشتیبانی کنند. این به دلیل آن است که بعد از این که شما اين پنل را به مادربورد متصل می کنید پورت های USB داخلی کیس شما دیگر کار نخواهد کرد. بسیاری از پنلlrm;های موجود در بازار علاوه بر پورت Type C و تعدادی پورت USB حتی به پورت هایی برای شارژ سریع نیز مجهز هستند.

اگر اهل تنوع هستید کیس خود را عوض کنید

اگر می خواهید کامپیوتر شما از همان ابتدا و بدون دردسر به پورت USB-C مجهز باشد می توانید یک ارتقا اساسی انجام داده و کیس کامپیوتر خود را تعویض کنید. این روزها دیگر اغلب کیسlrm;های جدید موجود در بازار از ورودی USB-C در قسمت جلویی برخوردار هستند.

و در انتها، اگر از یک سیستم خیلی قدیمی استفاده می کنید می توانید مادربورد کامپیوتر خود را نیز ارتقا دهید. خیلی از مدلlrm;های جدید در پنل ورودی / خروجی خود به یک یا چند پورت USB-C مجهز هستند. البته با تعویض مادربورد باید CPU و RAM خود را نیز ارتقا دهید و در نهایت باید یک بار دیگر سیستم عامل را نیز نصب کنید.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت: 20:19

close
تبلیغات در اینترنت