کاهش سریع استرس با چند روش ساده و مهم

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

روشهای  کاهش,  استرس,

استرس, یک مشکل اجتناب ناپذیر است که گاهی کنترل آن بسیار سخت استlrm;

استرس یک مشکل اجتناب ناپذیر است که گاهی کنترل آن بسیار سخت است، در این مطلب چند راه حل سریع, برای کنترل استرس بیان می شود

چگونه استرس را از خود دور کنیم؟

استرس در دنیای امروزی مسئله رایجی است، اما متاسفانه استرس مداوم پیامدهای ناخوشایندی دارد که در ادامه به چند راهکار ساده, برای کاهش, سریع, استرس اشاره می شود.

با صدای بلند بخندید

روش های زیادی وجود دارند که می توانید به کمک آنها استرس خود را به سرعت کم کنید. می توانید یک فیلم کمدی تماشا کنید، چند تا از دوستانتان را دعوت کنید و با دیگران بگو بخند داشته باشید. هر زمان که می خندید، اکسیژن زیادی به اندام های بدن می رسد، جریان خون افزایش پیدا می کند و استرس کاهش می یابود در حقیقت فقط فکر کردن به خوشی ها می تواند میزان هورمون استرس را کاهش دهد.

اتاق یا خانه خود را مرتب کنید

احاطه شدن با وسایل زیاد می تواند کلافه کننده باشد و میزان استرس را افزایش می دهد. پیدا نکردن هر یک از وسیله ها می تواند مضطرب کننده باشد. مرتب نگه داشتن محل زندگی و داشتن قفسه می تواند به بهبود روحیه و کاهش اضطراب کمک کند. علاوه بر این مرتب کرده محیط نوعی ورزش محسوب می شود.

چمن ها را کوتاه کنید

چمن زنی ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما در حقیقت بوی چمن تازه احساس آرامش به شما می دهد. دانشمندان معتقدند بوی چمن تازه می تواند آزاد شدن هورمون استرس را در مغز مسدود کند. به یاد داشته باشید اگر از ماشین چمن زنی استفاده می کنید، حتما گوش های خود را بپوشانید، چرا که سر و صدای زیاد می تواند باعث بروز استرس شود به علاوه به گوش ها نیز آسیب می زند.

کمی آب پرتقال بنوشید

آب پرتقال که ممکن است نوشیدنی روزانه شما باشد، به روش های زیادی به بهبود حالات روحی کمک می کند. محققان می گویند ویتامین C به افراد کمک می کند استرس را به طور موثرتری مدیریت کنند، چرا که ویتامین C سطح هورمون استرس ،کورتیزول، را کاهش می دهد. علاوه بر این ویتامین C یک ماده مغذی و مورد نیاز بدن است که در میوه هایی مانند پرتقال، گریپفروت یا فلفل دلمه قرمز به میزان زیاد یافت می شود که به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

کاهش استرس

روش های زیادی وجود دارند که می توان به کمک آنها استرس خود را کم کنیدlrm;

آواز بخوانید

اگر در داخل تومبیل هستید، صدای ضبط را کمی زیاد کنید یا زیر دوش با صدای بلند شروع کنید به آواز خواندن. اعضای گروه آواز بیان می کنند در هنگام آواز خواندن حس بهتری دارند و استرس آنها کاهش پیدا می کند. به علاوه آواز خواندن برای تنفس و وضعیت بدن نیز موثر است و همچنین به تقویت قلب و سیستم ایمنی کمک می کند.

پیاده روی کنید

پیاده روی یکی از بهترین روش ها برای کم کردن استرس است. پیاده روی به تولید اندورفین در بدن کمک می کند - اندورفین انتقال دهنده عصبی در مغز است که باعث ایجاد حس خوب می شود. به علاوه پیاده روی در تمرکز به شما کمک کرده و باعث می شود عامل ایجاد استرس را فراموش کنید. ورزش کردن در هوای آفتابی به بهبود خلق و خو کمک می کند. اگر حداقل به مدت 30 دقیقه با سرعت پیاده روی کنید، میزان ورزش ایده آل توصیه شده در روز را انجام داده اید که علاوه بر کاهش استرس برای سلامت جسمی نیز موثر است.

کاهش استرس با جویدن آدامس

جویدن آدامس مزایایی بیشتر از خوشبو کردن دهان دارد.براساس تحقیقات انجام شده جویدن آدامس علاوه بر اینکه به بهبود عملکرد کاری کمک می کند، باعث کاهش استرس نیز می شود. در پژوهشی که در این زمینه انجام شد مشخص شد افرادی که آدامس زیاد می جوند، علاوه بر اینکه کمتر دچار اضطراب می شوند، افسردگی، فشار خون و کلسترول نیز در آنها کمتر مشاهده می شود.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت: 20:19

close
تبلیغات در اینترنت