گونه متوجه شویم فردی مخفیانه کامپیوتر ما را چک کرده است یا خیر

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  مخفیانه کامپیوتر، نرم افزار چک کامپیوتر" href="http://www.beytoote.com/computer/tarfand-c/secretly-checked2-computer.html" rel="nofollow" target="_blank" style="text-decoration-line: none; font-size: 12px; color: rgb(29, 112, 196);"> کاربردهای event viewer, نحوه کار event viewer

  شناسایی دسترسی غیر مجاز به کامپیوتر

  آیا روی کامپیوتر شخصی یا کاری خود اسناد شخصی و محرمانه ای دارید؟ چگونه می توانید متوجه شوید که در غیاب شما فردی کامپیوتر شما را روشن نکرده و فایل های شخصی یا فعالیت های روزانه شما را مورد بررسی قرار نداده است؟ ما در این مقاله راهکارهایی به شما معرفی می کنیم که از طریق آن ها می توانید بررسی کنید که آیا کاربری غیر مجاز کامپیوتر شما را روشن کرده و مهم تر از آن چه کاری روی سامانه شما انجام داده است.

  کاربران و به ویژه کارمندان شاغل در سازمان ها و شرکت ها سعی می کنند از طریق به کارگیری مکانیزم هایی همچون گذرواژه برای ورود به سیستم یا نرم افزارهای رمزنگار از داده های محرمانه خود محافظت کنند. اما بعضی مواقع ممکن است به واسطه مشلغه کاری فراموش کنند که پیش از ترک کامپیوتر، آن را قفل کرده یا از محیط دسکتاپ خارج شوند. اما برای آن که بدانید در غیاب شما چه فایل هایی روی کامپیوتر شما مشاهده شده یا چه بخش هایی از کامپیوتر شما مورد بازدید قرار گرفته اند تکنیک های جالبی وجود دارد.

  راهکار اول، از Event Viewer ویندوز استفاده کنید

  به منوی شروع رفته و روی گزینه Run (ترکیب کلیدهای Windows+R) کلیک کنید. در کادر ظاهر شده عبارت eventvwr.msc را نوشته و کلید اینتر را فشار دهید.

   کاربردهای event viewer, نحوه کار event viewer

  شناسایی دسترسی غیر مجاز

  با اینکار پنجره مربوط به رویدادهای ویندوز ظاهر می شود.

   کاربردهای event viewer, نحوه کار event viewer

  در پنجره ظاهر شده در سمت چپ پوشه Windows Logs را باز کرده و سپس روی گزینهSystem کلیک کنید. با این کار گزارش های ثبت شده در ارتباط با داده های به کار گرفته شده و همچنین تاریخ و زمان را مشاهده خواهید کرد. اکنون به سادگی مشاهده می کنید کامپیوتر شما آخرین بار چه زمانی مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین از گزینه Applications نیز برای این منظور می توانید استفاده کنید.

  راهکار دوم، از برنامه USBDeview برای مشاهده دستگاه های متصل یا نصب شده استفاده کنید

  USBDeview یک برنامه کوچک است که هر زمان دستگاه های قابل حمل به سامانه ای متصل شوند اطلاعات مربوط به این دستگاه ها را ضبط می کند. زمانی که یک حافظه فلش به کامپیوتر شما متصل می شود گزارش کاملی از سوی این ابزار آماده می شود.

   کاربردهای event viewer, نحوه کار event viewer

  راهکار سوم از قابلیت Recent Places ویندوز استفاده کنید

   کاربردهای event viewer, نحوه کار event viewer

  قابلیت Recent Places ویندوز همه فایل ها و پوشه هایی که به تازگی در کامپیوتر شما باز شده اند را نشان می دهد. در نتیجه به راحتی متوجه می شوید در غیاب شما چه فایل ها یا پوشه هایی مشاهده شده اند.

  راهکار چهار، تاریخچه برنامه VLC

   کاربردهای event viewer, نحوه کار event viewer

  اگر برنامه VLC video player را روی کامپیوتر خود نصب کرده اید از طریق گزینه Open Recent Media تاریخچه ویدیوهایی که از سوی این برنامه پخش شده است قابل مشاهده است.

  راهکار پنجم، از برنامه Open Saved Files استفاده کنید.

   کاربردهای event viewer, نحوه کار event viewer

  Open Vase Files View یک ابزار ساده است که فهرستی از فایل هایی که به تازگی در کامپیوتر شما مورد جست وجو قرار گرفته اند را نشان می دهد. اگر کاربری در غیاب شما فایل ها را دستکاری کرده یا آن ها را مورد دسترسی قرار داده است از طریق این ابزار گزارشی در این خصوص مشاهده خواهید کرد.

  راهکار ششم، از برنامه Executed Programs List استفاده کنید

   کاربردهای event viewer, نحوه کار event viewer

  Executed Programs List یک ابزار کاربردی است که فهرستی از برنامه ها و فایل های اجرایی که روی کامپیوتر شما اجرا شده است را نشان می دهد. اگر شخصی به شکل مخفیانه از کامپیوتر شما استفاده کرده و به شکل غیر معمولی یک فایل اجرایی را به کار گرفته است، شما به سادگی می توانید این موضوع را متوجه شوید.

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : يکشنبه 22 بهمن 1396 ساعت: 14:29
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها