پشت منطق فتنه «مدیریت استکبار» است

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  مشاور فرمانده کل ارتش گفت: منطق فتنه مرکب است و این خصوصیت باعث چند وجهی شدن آن می شود که اگر از آن لایه برداری کنیم به مطالب مهمی می رسیم و باید بدانیم پشت منطق فتنه، مدیریت استکبار قرار دارد.
  امیر دریادار <<سجاد کوچکی>> در آیین بزرگداشت حماسه مردمی ٩ دی که در فرهنگسرای امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: منطق فتنه مرکب است و این خصوصیت باعث چند وجهی شدن آن می شود که اگر از آن لایه برداری کنیم به مطالب مهمی می رسیم و باید بدانیم پشت منطق فتنه، مدیریت استکبار قرار دارد.

  وی افزود: یک مرحله از فتنه استکبار، شکل گیری فتنه است، مرحله دوم آن شکل پذیری فتنه است و مرحله سوم نیز شکل گرفتگی فتنه است.
  امیر کوچکی عنوان کرد: در مرحله شکل گیری بحث سیکل فتنه ، در شکل پذیری نیز بحث خوشه ها و در مرحله شکل گرفتگی نیز بحث شبکه فتنه مطرح می شود.
  وی ادامه داد: گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه یکی از فتنه های استکبار بود و اولین مرحله ای که آنها روی آن کار کردند سیکل فتنه با سه مؤلفه اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بود.
  مشاور فرمانده کل ارتش یادآور شد: آنها در مولفه اقتصادی داعش بحث تبعیض و فقر را بیرون کشیده و درمولفه فرهنگی نیز اختلاف بین مذاهب را استخراج کردند و در مرحله سیاسی به دنبال مرجع بودند و ابوبکر بغدادی را به عنوان سرکرده این گروه تروریستی انتخاب کردند.
  وی با اشاره به فتنه 88 گفت: در برابر این فتنه باید منطق انقلاب اسلامی را مطرح کنیم، البته شأن این منطق معماری شده است. لازم است ضعف و آسیب پذیری های آن را نیز استخراج کنیم که برای تحقق این امر لازم است مراکز راهبردی و علمی خصوصاً مرکز اسناد انقلاب اسلامی، معماری آن را به دست گرفته و مولفه های مورد نظر را پیدا و دسته بندی کنند.
  مشاور فرمانده کل ارتش افزود: بعد از معماری، مرحله مهندسی منطق انقلاب اسلامی مطرح است لذا در مولفه هایی که طبقه بندی کردیم، در مرحله مهندسی نیز اولویت ها را مشخص می کنیم. در مرحله سوم نیز باید مدیریت کنیم که فتنه دشمن را بتوانیم در مرحله شکل گیری متوقف کنیم و نگذاریم فتنه به شبکه تبدیل شود زیرا در این صورت هزینه های زیادی خواهد داشت.
  وی در پایان خاطرنشان کرد: ترامپ، منافقین، اپوزیسیون همه پشت ماجرای تجمعات روزهای گذشته آمدند اما باید مردم بدانند که در چنین فضایی نباید با این جریانات پیوند بخورند.
  امیر کوچکی تاکید کرد: هم اکنون از بزرگترین نگرانی های استکبار در منطقه سه موضوع حزب الله لبنان، تاثیر محور مقاومت دریمن و حشدالشعبی در سوریه و عراق است. آنها فکر می کنند با از صحنه خارج کردن این سه عامل می توانند، پشتوانه مردمی را از ملت عراق، سوریه و لبنان بگیرند.
  مشاور فرمانده کل ارتش با بیان اینکه امروزه استکبار جهانی روی بسیج در ایران هم حساسیت هایی دارند و دلشان نمی خواهد این نیرو وجود داشته باشد، افزود: چرا که بسیج به عنوان یک دریای بیکران مستحضر به یک پشتوانه ملی، برای استکبار و اهدافش خطرناک است. این ها نشانه هایی هستند که با رصد، پایش و موازنه یابی آنها متوجه می شویم تمرکز دشمن پیوسته روی نیر وهای مردمی و حشدالشعبی است.
  امیرکوچکی بیان کرد: با توجه به اینکه خود یک نظامی هستم، می دانم که نظامیان محدوده فعالیتی خاص خود را دارند اما بسیج، حزب الله و حشدالشعبی منظر ژئوپولتیکی آزاد و بازی دارند که در حوزه سیاسی، اقتصادی، امنیتی و دفاعی می توانند به کار گرفته شوند و حضوری چند وجهی و فعال در عرصه سیاسی، منطقه ای، بین المللی داشته باشند.

  نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 21 دی 1396 ساعت: 3:47
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها