ساخت نخستین واحد حافظه شیمیایی تک‌بیتی دنیا

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

   اخبارعلمی,خبرهای علمی, حافظه شیمیایی تک بیتی

  دانشمندان لهستانی موفق به ساخت نخستین واحد حافظه شیمیایی تک بیتی دنیا موسوم به "چیت" شدند.

  به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه فیز، در علم رایانهshy; های کلاسیک، اطلاعات در بیت و در علم رایانه کوانتومی، اطلاعات در بیتshy; های کوانتومی یا کوبیتshy; ها ذخیره میshy; شود.

  دانشمندان <<موسسه شیمی فیزیک>> آکادمی علوم لهستان به تازگی ثابت کردهshy; اند شیمی هم میshy; تواند اساسی مناسب برای ذخیرهshy; سازی اطلاعات باشد.

  بیت شیمیایی جدید آنshy;ها موسوم به "چیت" (chit)، آرایهshy; ای ساده متشکل از سه قطره کوچک است که در تماس با هم قرار دارند و در آنshy;ها واکنشshy; های نوسانی رخ میshy; دهد.

  در حافظه الکترونیکی معمولی، صفرها و یکshy; ها توسط پدیدهshy; های فیزیکی مانند جریان الکتریسیته یا تغییر در ویژگیshy; های الکتریکی یا مغناطیسی، ثبت، ذخیره و خوانده می شود.

  با این حال، حافظه جدید مبتنی بر پدیده shy;های شیمیایی است و در اینجا یک بیت منفرد در سه قطرهshy; همshy;جوار ذخیره میshy; شود. بین این قطرهshy; ها، واکنشshy; های شیمیایی به طور ثابت، دورانی و در حالتی کاملا تعریفshy; شده، ایجاد میshy; شوند.

  گفته میshy; شود بیت شیمیایی جدید دارای پتانسیل بالاتری در مقایسه با بیتshy; های موجود است. با این حال، واکنشshy; های این حافظه فقط مسئول ذخیرهshy; سازی اطلاعاتshy; اند اما ثبت و خوانش این اطلاعات هنوز نیازمند شیوهshy; های جدید است.

  به نظر میshy; رسد هنوز سالshy; های زیادی تا کاربردی شدن کامل این حافظه شیمیایی و تبدیل شدن آن به بخشی از رایانهshy; های شیمیایی آینده فاصله است.

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 ساعت: 12:31
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123