دشمن در صورت تجاوز به خاک کشورمان با پاسخ کوبنده مواجه می‌شود

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین دوره میدانی معارف جنگ شهید سپهبد صیاد شیرازی در پادگان دژ، اظهار داشت:دشمن در صورت تجاوز به خاک کشورمان با پاسخ کوبنده مواجه می شود.
  وی در ادامه با بیان اینکه شناخت و معرفت جنگ دو مرتبه دارد، مرحله نخست آن را وجهه ظاهری جنگ یعنی شناخت عملیات ها، تعداد شهدا، اسرا و مناطق آزاد شده و صدمات و خسارات و ... و مرحله دوم را مرتبه شناخت روح حاکم بر جنگ دانست.

  امیر سرتیپ پوردستان با بیان این مطلب که شناخت روح حاکم بر جنگ، حماسه و انگیزه ایجاد می کند چون از جنس عاشوراست، افزود:. شما بعنوان یک دانشجوی نظامی باید بدانید پیشکسوتان شما چگونه در جنگ حاضر شداند و حماسه آفریدند.لذا باید تلاش کنید که باطن و روح جنگ را بهتر از ظاهر آن بیاموزید.
  جانشین فرمانده کل ارتش ادامه داد: دشمنی ما با آمریکا یک دشمنی دیرینه و عمیق است، این دشمنی با دور میز نشستن و چای خوردن حل نخواهد شد. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در زمان جنگ سرد جهان به صورت <<هسته پیرامون>> اداره می شد به صورتی که آمریکا و شوروی سابق دو ابر قدرت جهان به شمار می آمدند و هرکدام از این دو قدرت جهانی کشورهایی را تحت سلطه و حمایت خود داشتند. در آن زمان <<ایران>> یکی از کشورهای مهم و کاربردی برای آمریکا به حساب آمده و اختیار آن به صورت کامل در دست دولت آمریکا بود، چرا که ایران کشوری با مزیت های فراوان برای آمریکا به حساب می آمد. انقلاب اسلامی ایران به همراه خود واژه های جدیدی همانند ولایت فقیه، مردم سالاری دینی، حکومت دینی و غیره را همراه خود آورده و آمریکا به دلیل همین موضوعات از جمهوری اسلامی ایران واهمه داشت.
  احمدرضا پوردستان ادامه داد: آمریکا اقدامات وسیع و دامنه داری به منظور ریشه کن کردن انقلاب اسلامی انجام داد، برای مثال تحریم های اقتصادی شدیدی علیه کشورمان اعمال کرد و سعی کرد ایران را تبدیل به کشوری منزوی و تنها بکند به گونه ای که هیچ کدام از کشورهای جهان ارتباطی با کشور ما نداشته باشند. موج وسیع بمب گذاری و ترور را در کشور راه انداخت و موارد دیگر که همگی درجهت ایجاد فشار به ایران اسلامی بود و شما دانشجویان عزیز باید بدانید در چنین شرایطی انقلاب اسلامی ایران محکم و استوار باقی ماند.
  امیر سرتیپ پوردستان گفت: وقتی این اقدامات آنها به سرانجام نرسید، آمریکا نیروهای مزدور خود را به منظور ایجاد تفرقه و دو دستگی به داخل مرزهای ایران فرستاد اما به لطف رهنمون های ارزشمند امام خمینی(ره) و حمایت مردم بازهم راهی از پیش نبرد.
  پوردستان افزود: بعد از آنکه آمریکا نیرنگ های متعددی برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران را اجرایی کرد و راهی از پیش نبرد، هشت سال جنگ تحمیلی را آغاز کرد، نکته جالب آن است که کشورهای آمریکا و شوروی که قبل از آن با یکدیگر دشمن بودند، اما همزمان با آغاز جنگ در یک جبهه به همراه رژیم بعث عراق مقابل ایران قرار گرفتند، حتی بسیاری از کشورهای دیگر نیز با پرداخت پول و کمک به عراق رودروی ایران قرار گرفتند، این نشان دهنده ابعاد وسیع کینه و دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران است.
  وی گفت: آمریکا پس از جنگ تحمیلی به مقابله با شکل گیری جهان اسلامی برخواست و درصدد آن بر آمد تا این جریان را از بین ببرد به خاطر همین بیش از 2000 اتاق فکر را در کشور خود تاسیس و تلاش کرد تا آینده جهان را به نفع خودش شکل دهد.
  جانشین فرمانده کل ارتش در ادامه ضمن هشدار به جوانان گفت: دشمن در جنگ نرم هدف آینده سازی داشته و قصد دارد تا آینده جهان را آن طور که خود میل دارد، بسازد. دشمن قصد دارد تا به جوانان ما القا کند که در آینده چه بپوشند و مدل موی خود را چگونه آرایش کنند، پس باید بیش از پیش مراقب چنین فضاهایی بود.
  جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان گفت: فرزندان ایران اسلامی در ارتش، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی تمامی تهدید ها در داخل کشور، منطقه و خارج از آن را به دقت رصد کرده و متناسب با آن تهدیدها ظرفیت های دفاعی مناسبی در نیروهای مسلح اتخاذ می کنند و اگر کشوری اجازه تجاوز به خاک ایران را به خود بدهد با پاسخ کوبنده ما مواجه خواهد شد.

  نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 13 ارديبهشت 1396 ساعت: 15:06
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123