نیروی هوایی بیشترین حملات را علیه دشمن بعثی انجام داد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود جعفری در جمع دانشجویان دافوس آجا گفت: در 6 ماهه اول جنگ تحمیلی، نیروی هوایی ارتش بیشترین موج حملات را علیه دشمن بعثی و در عقبه ارتش عراق انجام داد.
  امیر سرتیپ دوم خلبان مسعود جعفری فرمانده پایگاه شکاری خلبانان شهید برادران دل حامد در دیدار با استادانو دانشجویان دافوس آجا که در راستای آموزش عملی محورشناسی از این پایگاه بازدیدکردند، گفت: در حمله 1400 فروندی نیروی هوایی ارتش که در روز دوم از جنگ تحمیلی در پاسخ به تجاوز عراق انجام شد ارتش عراق شکست سختی متحمل شد.

  فرمانده پایگاه هوایی برادران دل حامد در ادامه تاکید کرد: استفاده از قدرت هوایی در جنگ برای ما بسیار اهمیت داشت و در اوایل جنگ ما قدرت هوایی خود را بر دشمن دیکته کردیم به نحوی که در 6ماهه اول جنگ، نیروی هوایی بیشترین موج حملات را علیه دشمن بعثی و ارتش عراق انجام داد.
  وی افزود: ارتش عراق در دوران جنگ تحمیلی نتوانست سیادت و برتری هوایی را به طور مداوم بر ما تحمیل کند و علی رغم اینکه تکیه اش بر کمک های بیگانگان بود لذا وقتی نیروی هوایی ارتش در روز دوم جنگ عملیات 140 فروندی را انجام داد ماشین هوایی عراق تا 6ماه اول جنگ زمین گیر شد و این اقدام نیروی هوایی باعث شد تا رزمندگان ما در نیروهای دیگر بتوانند به پیروزی های بیشتری در جنگ با رژیم بعثی عراق بپردازند.
  سرتیپ دوم جعفری گفت: در دوران جنگ تحمیلی همپیمانان صدام بطور مداوم تسلیحات نیروی هوایی عراق را تأمین می کردند اما ارتش و کشور ما در این زمینه با محدودیت و تحریم های فراوانی مواجه بود که این امر باعث شد ذهن خلاق و پویای کارکنان نهاجا به همراه صنعت کشور بکار گرفته شده و بسیاری از مشکلات در این زمینه مرتفع بشود که این خودکفایی تاکنون ادامه دارد.
  در ادامه دانشجویان دافوس پس از توجیه اطلاعاتی و عملیاتی منطقه به بازدید از قسمت های مختلف این پایگاه پرداختند.

  نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : چهارشنبه 13 ارديبهشت 1396 ساعت: 15:06
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123